KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16152056
nr 1615 2056
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 19/35, daterad 1973, "Puya". Bildmått: 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 cm
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 22 april 2024
kl 18:19:29
1.000 kr
22 apr